dla kogo Dzień Matki?

Trudno zapomnieć o dzisiejszej dacie i o święcie, które jest do niej przypisane. Pamiętamy o kwiatach, czekoladkach, bądź nawet samych życzeniach, które zamierzamy złożyć swoim mamom. I ja również nie mogłabym zapomnieć. To już dwudziesty raz jak z tym samym prezentem pojadę odwiedzić swoją mamę. Będzie to kolejny znicz zapalony na jej grobie.

 

Przez długi czas to święto nie było przeze mnie obchodzone, może nawet było nienawidzone, kiedy podczas szkolnych akademii z okazji Dnia Matki obsadzano mnie w nic nie znaczących rolach, bo krzesło na widowni zarezerwowane dla mojej mamy i tak zawsze było wolne. Pomimo tego, teraz kiedy sama jestem mamą uważam, że jest to wspaniałe święto, kiedy my wszystkie możemy krótkim słowem czy gestem podziękować za troskę i bezinteresowną miłość, jak również otrzymać takie podziękowania.

 

Wracając z przedszkola niosłam ogromną laurkę i nazrywałam polnych kwiatów. Wręczajac je widziałam przeszklone oczy mojej mamy, choć byłam pewna, że się ucieszy. To jest ostatnie wspomnienie z Dnia Matki. Teraz kiedy podczas akademii szkolnych sama nie ukrywam wzruszenia, gdy moja córka recytuje wiersz, wiem ile znaczyły te polne kwiaty i rysunek dla mojej mamy.

 

Wszystkim mamom życzę pociechy ze swoich dzieci…


Dla mamy…


Jedno przemyślenie na temat “dla kogo Dzień Matki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>