Czego uczą się dzieci w szkołach?

DSC_0062

Kiedyś wystarczał Elementarz Falskiego, z którego uczyliśmy się cały rok, a jeden podręcznik wędrował z rąk do rąk przez kilka, może nawet kilkanaście lat. I nauczyliśmy się czytać, nawet ze zrozumieniem, pisać i mówić po polsku. Konieczne były jednak zmiany, gdzie podczas jednego roku nauki dziecko potrzebuje kilku podręczników i ćwiczeniówek, czytanki niewiele uczą, bo trudne wyrazy zastępowane są ilustracjami, bądź naklejkami, które dzieci same muszą nakleić, a obklejony i wypełniony po brzegi podręcznik nikomu już się więcej nie przyda.

Całość ma uczyć kreatywnego myślenia, analizy treści i radzenia sobie w sytuacjach jak poniższa:

DSC_0062

Jest to treść zadania z podręcznika do 2 klasy szkoły podstawowej. Praca domowa zadana na jutro, którą przyniosła córka do domu.

Jedno przemyślenie na temat “Czego uczą się dzieci w szkołach?”

  1. dani pisze:

    No cóż, przecież władza ma zawsze rację, nawet jak jej nie ma.. Skoro chce, by tego właśnie uczyły się dzieciaki… Strach pomyśleć co będzie za parę lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>