8 infantylnych oznak dorosłości

54ba06817c792a7d8309998c548db93f

54ba06817c792a7d8309998c548db93fDzieci są doskonałymi obserwatorami. Nie tylko uczą się od nas wielu zachowań, ale także analizują je i starają się zrozumieć. I choć dzisiaj każdy z nas uwielbia wspominać beztroskie dzieciństwo, to wtedy naszym największym marzeniem była dorosłość, która głównie kojarzyła nam się z brakiem wszelkich zakazów.

I tak, zdaniem dziecka:

1. Dorośli nie mają problemów ze wstawaniem.

Dorośli budzą się co dzień skoro świt, zawsze wypoczęci i chętni, by przygotować nam śniadanie. Przez całe wczesne dzieciństwo byłam wprost przekonana, że dorośli śpią właściwie tylko dlatego, bo jest ciemno i nie mieliby nic innego do roboty.

2. Potrafią nie wydać wszystkich pieniędzy na słodycze.

Prawdziwy fenomen. Dorośli mają mnóstwo pieniędzy i potrafią powstrzymać się, by nie wydać wszystkiego na raz na słodycze i zabawki. Trzeba być naprawdę dorosłym, by umieć zwalczać podobne pokusy.

3. Rozumieją żarty zakończone „dzieci słuchają”.

Spotkania dorosłych zawsze są przepełnione dowcipami, których nie do końca dzieci rozumieją, choć zawsze dorośli starają się coś ukryć krótkim „nie przy dzieciach”. Bycie dorosłym na pewno sprawia, że żarty stają się zrozumiałe.

4. Tata pali papierosy, mama nie przewraca się w obcasach.

Zabawy w dorosłych zazwyczaj polegały na udawaniu palenia paluszków solonych i paradowaniu w za dużych szpilkach mamy. A jeśli się poszczęściło i szminka znalazła się w zasięgu rąk, miałyśmy jeszcze okazję umalować usta.

5. Sami przechodzą przez ulicę.

Wolność i niezależność zapewne objawia się możliwością samodzielnego przedostania się na drugą stronę jezdni. Niezaprzeczalnie.

6. Nie muszą się uczyć.

Ile razy z zazdrością myśleliśmy o tym, że rodzice spędzają tyle czasu w pracy, co my w szkole, co więcej dostają za to pieniądze i nie mają zadawanych prac domowych? Mnóstwo!

7. Każą być cicho na Wiadomościach.
 
Akurat kiedy mamy mnóstwo do opowiedzenia po Wieczorynce, musimy być cicho, ponieważ z niewytłumaczalnych powodów dorośli uważnie, choć z dziwnym poddenerwowaniem słuchają o podwyżkach cen, wojnach i rabunkach. Po co oglądać coś, co nas złości? Chyba tylko dorośli to wiedzą.

8. Piją alkohol, choć twierdzą, że nie lubią

Kiedy nie chcemy wypić tranu lub syropu, płaczem, prośbami a nawet błaganiem staramy się wzbudzić litość w rodzicach i uniknąć spożywania czegoś, co nam zwyczajnie nie smakuje. Dorośli czerpią przyjemność z picia czegoś, co jest niedobre.

Każdy ma własne wyobrażenie dorosłości, które zazwyczaj jest bardzo dalekie od rzeczywistości. A Wy? Co było dla Was symbolem dorosłości?

foto: www.pinterest.com

2 przemyślenia na temat “8 infantylnych oznak dorosłości”

 1. ~Magda pisze:

  Na początku podziękuję za wpis, wywołał on u mnie mnóstwo uśmiechu i cofnął do dzieciństwa.
  Dla mnie symbolem dorosłości były paluszki solone, które służyły za papierosa. I rzecz jasna napój jabłkowy mr Max, który był koloru whisky.
  Nie mówiąc już o kakao, które służyło za kawę rozpuszczalną. Wtedy czułam się tak jak rodzice. A od 15 roku życia odliczałam czas do 18 urodzin. Teraz mam 20 i chciałabym cofnąć czas.
  Pozdrawiam.

 2. Angelinaisone pisze:

  no tak to już jest, wszyscy będą dziećmi chcą być dorosłymi… a potem, gdy się jest już dorosłym okazuje się, że wcale nie jest tak fajnie.
  Pamiętam jak my nie mogliśmy doczekać się dowodów osobistych, jakby od tego miało się wszystko zmienić. Zmieniło się tylko to, że za nasze błędy zaczęto obwiniać nas a nie naszych rodziców. Mogliśmy zacząć palić i pić alkohol bez ukrywania się, ale za ten „luksus dorosłości” wzamian musieliśmy wziąć los w swoje ręce.
  Dorosłość kusi dzieci dopóki sami się nimi nie staną, a wtedy tęskni się za słodyczą dzieciństwa :-) Paradoksalnie, gdy jesteśmy młodzi chcemy sobie dodac lat (czy to zachowaniem, ubiorem czy makijażem), a potem w wieku dojrzałym robimy wszystko, by sobie tych lat odjąć.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>