Jakiś czas temu opracowałam sobie swój własny, skuteczny i niepowtarzalny sposób na niegrzecznego malucha, którym właśnie teraz, w tej chwili i właśnie z Wami chcę się podzielić. Uprzedzam, że nie jest to nic na miarę porad psychologów dziecięcych czy pedagogów, aczkolwiek, dla mnie istotna była tylko i wyłącznie skuteczność połączona z dobrą zabawą z dzieckiem.

Moja metoda składała się z trzech etapów, które nazwałam: zabawa z dzieckiem, manipulacja dzieckiem i cel osiągnięty.

Zanim przejdę do opisu etapu pierwszego przedstawię najpierw przygotowania, jakie musiałam przedsięwziąć, by metoda była skuteczna. Podczas rozmowy wybadałam córkę, jakie jest jej ulubione zwierzątko czy postać z bajki. Wybrała sobie pieska. Wpisałam więc w najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową frazę „piesek rysunek” i spośród wyników wyszukiwania pozwoliłam córce wybrać sobie tego, który najbardziej jej się spodobał i nadać mu imię. Piesek nazywał się Piesio. Zmniejszyłam go do rozmiarów ok. 2cm i wydrukowałam dwadzieścia razy…

Teraz możemy przejść do pierwszego etapu, jakim jest zabawa z dzieckiem.

 jak poskromic niegrzeczne dziecko

Na czystych kartach rysowałyśmy wspólnie różne scenerie np. pokój, kuchnie, las, łąkę, po czym, na każdym obrazku nakleiłyśmy pieska. Zszywanie wstążeczką książeczki i kolorowanie jej było niesamowitą zabawą, po której mogłam przejść do etapu drugiego.

sposób na niegrzeczne dziecko

Dopisałam w książeczce historię opowiadającą o jednym dniu z życia Piesia, w której ukryłam umiejętnie jak ważne jest mycie ząbków rano i wieczorem, zjadanie wszystkiego z talerzyka, słuchanie mamy i chodzenie wcześnie spać. Piesio stał się ogromnym autorytetem dla córki, dzięki czemu, tworząc z nią nowe historie, Piesio osiągał wszystko, czego nie mogła osiągnąć mama. Kolejne przygody Piesia mówiły o tym, że nie wolno bić innych dzieci, że nie trzeba bać się lekarzy, że trzeba się wszystkim dzielić z innymi dziećmi itd. itd.

niegrzeczne dziecko

Metoda przynosiła niesamowite efekty, cel uznawałam za osiągnięty, a książeczki są cudowną pamiątką wspólnych zabaw, bo tak naprawdę nie ma niegrzecznych dzieci, tylko takie, które się nudzą.