5 powodów, przez które kobieta nigdy nie przyzna się do zdrady

Do napisania tego tekstu skłonił mnie pewien komentarz, który pojawiał się pod jednym z moich wpisów. Jak brzmiał i czego dotyczył wyjawię niebawem. Zdrada znacznie trudniej przychodzi kobiecie niż mężczyźnie, ponieważ wiąże się z wieloma emocjami, zaangażowaniem, więzią z kochankiem, aż w końcu wyrzutami sumienia. Znacznie trudniej zatem przychodzi jej także przyznanie się do zdrady. Istnieje jednak kilka powodów, przez które kobieta nigdy nie wyjawia prawdy swojemu partnerowi. 

zdrada

1. Nie chce zranić męża

Wśród osób zdradzających krąży teoria, że zdrada nie niszczy związku dopóki nie wyjdzie na jaw. Dopiero jej wykrycie burzy związek i zazwyczaj nie pozostawiając szans na odbudowę. Wciąż trwają spory, czy zdradzająca kobieta kocha swojego męża i czy w ogóle jest zdolna do miłości. Zakładając, że jest, woli zataić prawdę nie wyobrażając sobie, by móc tak dotkliwie zranić mężczyznę, z którym postanowiła spędzić resztę życia. Mężczyznę, który jej bezgranicznie ufa, który poświęca się dla niej, dba o nią i rozpieszcza. Nie wyobraża sobie jak mogłyby wyglądać jego oczy i czy w ogóle dałaby radę w nie spojrzeć, gdyby mąż dowiedział się, że jest zdradzany.

2. Chroni kochanka

Urażone męskie ego może popchnąć męża do rzeczy, do których normalnie nie byłby zdolny. Poniżej komentarz, o którym wspominałam we wstępie.

komentarz1

Kobiety używają podstępu i wszelkich rodzajów złośliwości, by odegrać się na kochance męża, mężowie zaś wolą użyć siły, by dać nauczkę kochankowi żony. Przed tym właśnie kobieta próbuje uchronić swojego nieformalnego partnera, do którego jak wspomniałam we wstępie zapewne czuje coś więcej niż tylko pociąg seksualny.

3. Boi się konsekwencji

Dom, samochód, opieka nad dziećmi. To wszystko może stracić kobieta, której mąż dowiedział się o zdradzie i pragnie zemsty. Tego właśnie chce pozbawić żonę mężczyzna z urażonym ego. Bo tak naprawdę żadna kobieta nie jest w stanie przewidzieć reakcji mężczyzny, którego wydawać by się mogło zna od podszewki. Jeden mężczyzna będzie rozwścieczony, inny załamany. Jeden spakuje rzeczy i wyjdzie bez słowa, inny sprawi, że kobieta swoje rzeczy będzie musiała zbierać spod balkonu. Chyba żadna nie jest w stanie tego przewidzieć. Bezpieczniej więc jest zachować tajemnicę dla siebie.

4. Nie chce palić za sobą mostów

Kobieta zmienną jest i nawet jeśli dziś ma wyrzuty sumienia i sądzi, że nigdy już nie zdradzi swojego męża, nie powie mu o tym, bo nie jest w stanie zagwarantować samej sobie, że jutro zdania nie zmieni. Przyznając się do zdrady (nawet jeśli uda jej się odbudować związek) już nigdy nie odzyska zaufania męża i nigdy z taką łatwością nie uda jej się znaleźć dla siebie alibi. Już zawsze będzie sprawdzana i kontrolowana, a tego chyba najbardziej kobiety nie znoszą, zwłaszcza te, które lubią mieć coś na sumieniu.

5. Nie chcą się zmieniać

Kobieta, która czuje się dobrze dodając swojemu życiu pikanterii nigdy nie przyzna się do zdrady, bo to wiązałoby się z koniecznością zmiany dotychczasowych nawyków. A po co miałaby je zmieniać, skoro takie życie jej odpowiada. Z jednej strony stabilizacja, harmonia, bezpieczeństwo, a z drugiej adrenalina, namiętność i ekscytacja. Niektóre kobiety po prostu nie potrafią odnaleźć tego wszystkiego w związku z jednym mężczyzną, a podwójne życie poprawia im nastrój, dodaje pewności siebie, dostarcza emocji, których brakuje w formalnym związku.

 

Przede wszystkim kobieta zdaje sobie sprawę, że życie po zdradzie już nigdy nie będzie takie samo. Życie po wyjściu zdrady na jaw. Powodów, przez które kobiety zdradzają mężczyzn jest wiele, nie nam oceniać osoby, które prowadzą podwójne życie. Możemy się jednak zastanowić, jak sami zareagowalibyśmy na fakt, że zostaliśmy zdradzeni i czy chcielibyśmy, by tak czuł się nasz partner. Może zamiast szukać metod na ukrycie prawdy, wystarczy wyeliminować powody popychające nas do zdrady?

9 przemyśleń na temat “5 powodów, przez które kobieta nigdy nie przyzna się do zdrady”

 1. Wszystko prawda, ale… Podstawowy powód jest moim zdaniem taki, że kobieta NIGDY nie przyjmuje do wiadomości, że zdradza. NIGDY. Ona rekompensuje sobie braki w związku, rozwija się, przeżywa przygodę, odmładza się emocjonalnie, daje się ponieść tajfunowi feromonów, ale nigdy, przenigdy nie zdradza.

  1. Anonim pisze:

   Zdrada to czyste kurestwo i nie ma wytłumaczenia

 2. ~Roksana pisze:

  Zdrada jest podła, nic tego nie tłumaczy.
  Zrobiłam to… raz… zdradziłam mojego aktualnego chłopaka z jego przyjaciółką… Przyznałam się. Zerwałam z nią kontakt, on też. Żałuję do dzisiaj. To był błąd, prawdopodobnie największy w moim życiu.
  To był tylko pocałunek, ale zdrada to zdrada…
  Pozdrawiam

 3. ~szkolenia pisze:

  Ciekawa historia, świetny artykuł !

 4. ~Agness pisze:

  Ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy ludzie dalej chcą być w związku z osobami, której je zdradziły… albo dlaczego osoby które zdradzają, w ogóle są w związkach:-S Dobry tekst, daje do myślenia.

 5. ~Marlena Kwas pisze:

  Zdrada powinna uczyć ludzi wyciągać wnioski i iść dalej do przodu. Jeżeli ktoś mnie zdradził okej jest to przykre, boli mnie serce ale tylko utwierdzam sie w fakcie że partner czy partnerka nie byli mnie warci i tyle. Wiem łatwo się pisze.

 6. ~Marek pisze:

  Dobry artykuł,ciekawe i trafne przemyślenia. Podzielam zdanie. Podoba mi się też komentarz o tym, że kobieta nigdy nie zdradza, ona tylko szuka rekompensaty za braki w związku. Oczywiscie, bo psycholodzy twierdzą że to zawsze z winy mezczyzny. Tylko, że tak się składa iż ci psycholodzy to w zasadzie same kobiety. Baba zawsze będzie bronić baby, bo sama też zdradza i zawsze będzie stać po jej stronie. Dobrze to widać w sądach przy rozwodach i przyznawaniu prawa do dzieci gdy sędzią jest kobieta.

 7. ~D pisze:

  Napisze,wy!!!bo ja sie nie zastanawiam ,teraz !przeszedlem przez zwiazkowe fiksacje,kobiety sa…..a meżczyzni musza znalezc sposób na nie i albo duma ?albo DUPA! i nici z tego.W przedziale od 20-30 ważne aby sie realizowac i szukac dla siebie rozwiazanie zeby zapewnic kobiecie zycie rodzinne ,a pozniej je pielegnowac i urozmaicac !Kobiety nie pojda w las chyba ze ze zlosci lub tez z nudy w zwiaku.Myslec a nie sie uzalac !!!Powodzenia

 8. ~Smok pisze:

  Macie adres tych gwałcicieli? Cena spoko, warta roboty którą zrobili.
  Świetny pomysł, choć ja z natury to mściwy nie jestem wogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>